Odważ się być zdrowym na Narodowym 2015 - zapraszamy!

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka oraz PGE Narodowy serdecznie zapraszają na rodzinny piknik „Odważ się być zdrowym na Narodowym", który odbędzie się 5 września (sobota) w godzinach 10:00-16:00 na Stadionie Narodowym. Na rodziców i dzieci czeka wiele atrakcji!

Głównym celem tej imprezy jest promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia jako elementu profilaktyki otyłości. Pragniemy też pokazać, że sport może być świetnym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Czy można lepiej połączyć przyjemne z pożytecznym? Piknikowi będzie towarzyszył również bieg rodzinny "Zabiegana Mama". Na bieg zaproszeni są wszyscy, w szczególności mamy z całymi rodzinami. Z radością powitamy na starcie wszystkie pokolenia, od najmłodszych dzieci po prababcię i pradziadka. Warto zabrać przyjaciół, sąsiadów czy kolegów z podwórka swojego dziecka. Tego dnia najważniejsza będzie dobra atmosfera. Dystans biegu to 3 km w trzech pętlach wokół korony Stadionu Narodowego. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Warto o tym pamiętać, szczególnie biegnąc lub maszerując z bardzo małymi dziećmi.

Piknik "Odważ się być zdrowym" będzie obfitował w takie atrakcje jak: warsztaty kulinarne i sportowe, pokazy taneczne, bezpłatne konsultacje z edukatorami z programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy", bezpłatne przeglądy dentystyczne, gry terenowe, pokazy trików sportowych.

To już druga edycja akcji „Odważ się być zdrowym na Narodowym" zainicjowanej przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka oraz PGE Narodowy. Ma ona na celu wspieranie profilaktyki otyłości wśród dzieci i młodzieży. Tegoroczna edycja wydarzenia realizowana jest przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, programem „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy", Centrum Edukacji Obywatelskiej, programem „Szkoła na Widelcu", Fundacją FitKid, Kroplą Beskidu, Szybką Koleją Miejską, a także firmami VE, Dobra Forma i Run Vegan. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Pomysłodawcy i Fundatorzy: Fundacja Instytut Matki i Dziecka; Ministerstwo Sportu i Turystyki; PGE Narodowy

Zapraszamy serdecznie!