Walka z Covid-19
Od początku pandemii Covid-19 Fundacja IMiD prężnie wspiera Instytut Matki i Dziecka, pozyskując środki na zakup niezbędnych środków ochrony osobistej, sprzętu i środków do dezynfekcji. Od marca 2020 roku dało nam się pozyskać na walkę z koronawirusem ponad 2 miliony złotych
Środki te zostały przeznaczone na zakup sprzętów, odzieży ochronnej i środków do dezynfekcji, dzięki którym mogliśmy zapewnić naszym pacjentom i pracownikom bezpieczeństwo w tych trudnych miesiącach.
Poniżej znajdą Państwo informacje o zakupionych środkach i pozyskanym wsparciu.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Fundację poprzez indywidualne wpłaty na walkę z Covid-19!
Dzięki wspólnym działaniom udało nam się pozyskać wsparcie finansowe od wielu firm i spółek, m.in:
- ING Bank Śląski
- Fundacja PGNiG
- Fundacja PZU
- Chylak
- Caritas
- Lidl Polska
- Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju
- Fundacja TVN
- Fundacja Orlen
- Somfy Polska
- Ernst&Young
- Fundacja ARP
- Lindt
- Energa S.A.
- Dada
- KIA
- KGHM
Darowizny dla IMiD
Z pozyskanych środków zostały zakupione sprzęty i środki ochrony, m.in.:
środki ochrony dla pracowników i personelu medycznego IMiD (maseczki, fartuchy, garnitury jednorazowe itp.) za łączną kwotę ponad 1 000 000 zł
Testy dla pracowników i personelu IMiD pozwalające wykryć przeciwciała SARS-COV-2 za łączną kwotę ok. 100 tys. zł.
Urządzenie do dezynfekcji, specjalistyczne środki do dezynfekcji, maty dezynfekujące, stacje do dezynfekcji rąk
Respiratory SERVO to wysokiej klasy stanowiska do wentylacji przeznaczone dla dorosłych i dzieci. Zakup 3 szt. sprzętu to ponad 500 tys. zł
Sterylizator służy do dezynfekcji powierzchni, koszt zakupu – 290 tys. zł
Luminomert z wkładami (urządzenie do pomiaru czystości na powierzchniach wraz z wkładami jednorazowymi do wymazu)
Kamery termowizyjne stanowią szybką i skuteczną metodę wykrywania stanów gorączki oraz umożliwiają przeprowadzanie szybkiego pomiaru temperatury u wielu osób jednocześnie.
Zamontowane kamery termowizyjne pozwalają na szybkie wykrycie anomalii temperaturowych,co może znacząco wpłynąć na ograniczenie dalszego rozwoju ewentualnej infekcji na danym obszarze. Wczesne wykrycie przyczynia się do zachowania ciągłości funkcjonowania placówki oraz do ograniczenia negatywnych skutków społecznych i ekonomicznych, takich jak przymusowa kwarantanna pracowników.
Automatyczna stacja dezynfekująca dedykowana jest do miejsc o wyjątkowym natężeniu i potrzebie częstych dezynfekcji. Stacja jest wyposażona w dozownik automatyczny, który po podłożeniu rąk pod czujnik (fotokomórka) wydziela odpowiednią ilość płynu.
Dzięki urządzeniom zapewniona jest odpowiednia, szybka i skuteczna dezynfekcji rąk pracowników i pacjentów Instytutu Matki i Dziecka.
Maty dezynfekujące montowane przy wejściach zabezpieczają pomieszczenia przed wnoszeniem bakterii i wirusów. Stanowią dodatkowe rozwiązanie, które może pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.
Maty dezynfekują obuwie, dzięki temu ograniczają wnoszenie niechcianych patogenów do pomieszczeń.
Badanie młodzież a Covid-19
Zespół Instytutu, we współpracy z Fundacją Instytutu Matki i Dziecka, siecią badawczą HBSC (Health Behaviour in School-aged Children) oraz siecią badawczą COSI (Childooh Obesity Survaillance Initiative), przygotował kampanię informacyjną dla dzieci i młodzieży na temat zagrożeń związanych z koronawirusem Covid-19.
Kampania została zrealizowana dzięki wsparciu Medical Design Studio, które charytatywnie przygotowało serię grafik oraz opracowanie graficzne prezentacji, pokazującej wyniki przeprowadzonego badania.
Więcej o badaniu –