Dołóż się do łóżka dla maluszka! z serialem "Na dobre i na złe"

Akcja charytatywna z okazji 20-lecia emisji serialu Na dobre i na złe”  

Z okazji jubileuszu 20-lecia emisji „Na dobre i na złe” Telewizja Polska wspólnie z zespołem produkcyjnym serialu organizuje społeczną akcję SMS-ową skierowaną do widzów – „Dołóż się do łóżka dla maluszka”. Jej celem będzie zbiórka środków na rzecz Instytutu Matki i Dziecka.  

7 listopada 1999 roku na antenie TVP2 wyemitowano pierwszy odcinek „Na dobre i na złe”. Produkcja bardzo szybko zyskała uznanie widzów – Leśna Góra stała się symbolem szpitala idealnego, a środowisko medyczne dwukrotnie uhonorowało serial prestiżową nagrodą Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. 

Jubileusz 20-lecia emisji hitu Telewizja Polska uczci w specjalny sposób: organizując skierowaną do widzów, sms-ową zbiórkę pieniędzy „Dołóż się do łóżka dla maluszka”. Zebrane środki zostaną przekazane Instytutowi Matki i Dziecka. Fundacja działająca przy Instytucie stara się zebrać pieniądze na zakup szpitalnych łóżek do wyremontowanych już oddziałów. Potrzeba aż miliona złotych, by wymienić stare i niefunkcjonalne meble. 

Instytut Matki i Dziecka w Warszawie to ośrodek o trzecim stopniu referencyjności oraz ceniony ośrodek badawczy i opiniotwórczy. Zapewnia ochronę zdrowia matek i dzieci na każdym etapie ciąży i dzieciństwa.  

Do przekazania datków, w specjalnym jubileuszowym spocie, zachęcają aktorzy serialu: Michał Żebrowski, Mateusz Damięcki, Robert Koszucki, Marta Żmuda Trzebiatowska, Aleksandra Hamkało i Filip Bobek. 

Dołóż się do łóżka dla maluszka! Wyślij sms o treści DLA MALUSZKA pod nr 7272 

*Opłata za wysłanie SMS wynosi 2,46 z VAT. Operatorzy wspierają akcję i przekazują całkowity dochód netto na cele statutowe Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. Regulamin akcji poniżej.

Informacja o akcji SMS 

Organizatorem akcji SMS jest Fundacja Instytutu Matki i Dziecka z siedzibą w Warszawie (01-211), przy ul. Kasprzaka 17a, wpisana do Rejestru Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji oraz Samodzielnych Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS: 0000499290, posiadająca NIP: 5272710250, REGON: 147135246 (dalej „Fundacja”). 

Kontakt z Fundacją jest możliwy za pomocą: 

poczty elektronicznej: fundacja@test-fundacja.imid.med.pl 

telefonu: 22 327 74 26; 

poczty tradycyjnej: ul. Kasprzaka 17a, 01-211 Warszawa. 

Celem akcji SMS jest zbiórka funduszy przeznaczonych na realizację celów statutowych Fundacji. 

Osoby chcące wspomóc akcję SMS (dalej: „Darczyńcy”), mogą uczynić to poprzez wysłanie wiadomości SMS o treści: „dla maluszka” pod numer: 7272 (dalej: „Usługa SMS”). Koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi 2,46 zł brutto. W odpowiedzi na przesłaną wiadomość, osoba wspomagająca akcję otrzyma SMS z podziękowaniem.  

Usługa SMS dostępna jest w sieciach: Orange, T-Mobile, Heyah, Plus, Play (dalej: „Operatorzy”). 

Integratorem Usługi SMS jest Asseco Poland S.A. 

Na realizację celów statutowych Fundacji zostanie przekazany dochód netto osiągnięty przez Operatorów w związku z akcją SMS.  

Wiadomości w ramach akcji SMS można wysyłać od 6 listopada 2019 r. do 6 lutego 2020 r. 

Informacja o innych formach wspierania działalności Fundacji znajduje się pod adresem: https://test-fundacja.imid.med.pl/mozliwosci-wsparcia/