Drukujemy w 3D!

Instytut Matki i Dziecka inwestuje w samowystarczalność.Dzięki najnowszej drukarce 3D Flashforge Guider IIS zakupionej przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka możliwe jest samodzielne produkowanie części do aparatury medycznej w naszym szpitalu. Warto dodać, że w naszej codziennej pracy bardzo ważne jest sprawne wykorzystywanie istniejących rozwiązań technologicznych, a dzięki zastosowaniu tego urządzenia możemy samodzielnie projektować i tworzyć unikatowe i niedostępne na rynku części.
Zakupiona drukarka Flashforge Guider IIS posiada szereg funkcji poszerzających obszar zastosowania technologii druku 3D w IMID. Jedną z cech wyróżniających to urządzenie jest wyposażenie go w głowicę drukującą pozwalającą rozgrzać się do 300 stopni Celsjusza. Umożliwia to drukowanie obiektów przy użyciu szerszej gamy filamentów (m. In. Nylon CF, który jest materiałem o wysokiej odporności mechanicznej - nadającym się do drukowania części narażonych na wysokie przeciążenia). Kolejnym aspektem jest możliwość druku materiałami elastycznymi (m. In. Flex). Wytwarzanie elementów w procesie ich drukowania pozwala tworzyć części unikatowe, niedostępne na rynku. Wszelkie potrzeby i uwagi użytkowników związane z obsługą urządzeń są na bieżąco z nimi omawiane i wytwarzane indywidualnie, z możliwością wprowadzania korekt do projektów wyrobów prototypowych. Jest to istotne z perspektywy wszelkich działań związanych z zarządzaniem aparaturą medyczną w IMiD, który dzięki wykorzystaniu technologii jest w stanie samodzielnie produkować niezbędne części.
W Instytucie pan Adam Badocha z Działu Aparatury Medycznej potrafi zaprojektować i wydrukować przy pomocy drukarki praktycznie wszystko w granicach wyobraźni!