Odważ się być zdrowym i Wyprzedź meningokoki!

2 września odbyła się kolejna edycja pikniku rodzinnego Odważ się być zdrowym, podczas którego odbyła się olimpiada sportowa oraz dwa biegi - Zabiegana Mama oraz Wyprzedź Meningokoki. Wydarzenie miało miejsce na terenie PGE Narodowego w Warszawie.

Ponadto pod koroną stadionu najmłodsi mogli spróbować swoich sił w olimpiadzie sportowej – w tym roku w formie pięcioboju – pięciu dyscyplinach sportowych, m. in. jeździe na rolkach, badmintonie, siatkówce. Dla mam natomiast przygotowaliśmy jubileuszowy konkurs „Mama na piątkę”, gdzie mamy będą mogły stawić czoła codziennym wyzwaniom w wydaniu sportowym. W piknikowym miasteczku będzie można odwiedzić stanowiska fundacji oraz skorzystać z licznych atrakcji (fotobudka, popcorn, malowanie buziek, balony, animacje dla dzieci).

Dystans biegu Zabiegana Mama to 3 km w trzech pętlach wokół korony PGE Narodowego. Zależnie od indywidualnych możliwości po każdym okrążeniu można zakończyć bieg i na mecie odebrać medal. Dla każdego biegacza w tym roku czekał pakiet startowy (koszulka, numer) oraz woda i zasłużony medal!

Dla chcących zmierzyć się w profesjonalnym biegu przygotowaliśmy w tym roku również coś szczególnego – bieg Wyprzedź Meningokoki, na dystansie 4km. Bieg jest zwieńczeniem kampanii edukacyjnej Wyprzedź Meningokoki organizowanej przez Fundację IMiD we współpracy z firmą GlaxoSmithKline. Uczestnicy biegu mają za zadanie przebiec dystans 4 km w czasie krótszym niż 24 minuty! Na trasie biegacze będą mieli okazję wyprzedzić bohatera kampanii – bakterię Meningo ludzkich rozmiarów. W tej konkurencji dla biegaczy również przygotowane zostały specjalne nagrody.

Jak co roku dla uczestników przygotujemy również porady dietetyczne i dentystyczne, możliwość konsultacji z rehabilitantkami IMiD oraz warsztaty kulinarne prowadzone przez „Szkołę na widelcu”.

Więcej o kampanii Wyprzedź meningokoki