Odważ się być zdrowym 2015

5 września na PGE Narodowym odbył się piknik oraz bieg rodzinny organizowany przez Fundację Instytutu Matki i Dziecka przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki. W biegu "Zabiegana Mama" pobiegły nie tylko mamy, ale całe rodziny pokonując dystans 3 kilometrów dookoła Stadionu Narodowego. Każdy uczestnik otrzymał medal oraz koszulkę. Na wszystkich gości czekało wiele atrakcji przygotowanych przez partnerów pikniku "Odważ się być zdrowym" - warsztaty kulinarne, bezpłatne konsultacje ditetetyczne i dermatologiczne, nauka trików cyrkowych, gry terenowe, warsztaty plastyczne, quizy i konkursy, bezpłatny przegląd dentystyczny, fotobudka i wiele, wiele innych.

Piknik odwiedzili również znani i lubiani, promujący zdrowe żywienie wśród dzieci: Olga Kalicka, Anna Jurksztowicz, Ewa Mielnicka, Arkadiusz Janiczek, Monika Walsh (miss Irlandii), Adam Adomonis. Imprezę poprowadziła aktorka Dominika Figurska.

Serdecznie dziękujemy partnerom za pomoc w organizacji wydarzenia: Szkoła na Widelcu, Zdrowo Jemy Zdrowo Rośniemy, Mixa, Wf z Klasą, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja FitKid, Kropla Beskidu, Mama w Formie, Fundacja Wiewiórki Julii, firma Olimp, Gospodarstwo Jacka Dubińskiego (za pyszne jabłka), Run Vegan, Szybka Kolej Miejska, firma VES, Poradnia Centrum Otyłości i Odchudzania, firma Dobra Forma, PGE Narodowy.