Konferencja "Otyłość dzieci i młodzieży. Współczesne problemy w profilaktyce i terapii"

13 września 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja szkoleniowa pt. "Otyłość dzieci i młodzieży. Współczesne problemy w profilaktyce i terapii". Konferencja została zorganizowana w ramach akcji "OdWAŻ SIĘ być zdrowym!".

13 września 2014 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie, odbyła się konferencja szkoleniowa pt. „Otyłość dzieci i młodzieży. Współczesne problemy w profilaktyce i terapii”, która jest częścią projektu „OdWAŻ SIĘ być zdrowym”. W konferencji wzięli udział przedstawiciele środowiska medycznego, pielęgniarki, lekarze, jak również osoby na co dzień pracujące z młodzieżą i dziećmi. W trakcie wykładów została przedstawiona skala problemu, sposoby przeciwdziałania związane zarówno z dietą jak i aktywnością fizyczną, czy też wpływ karmienia piersią na metabolizm człowieka w przyszłości. Wykłady zostały przeprowadzone przez specjalistów z Instytutu Matki i Dziecka dr n. med. Alicję Karney, dr hab. n. med. Annę Oblacińską (Normy rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży – doskonałe narzędzie czy pułapki diagnostyczne?), prof. dr hab. n. med. Barbarę Kowalewską- Kantecką (Karmienie piersią- szansą na pełnię zdrowia w bliskiej i odległej perspektywie), dr hab. n. med. Halinę Weker, prof. IMID, dr Hannę Dyląg, mgr Marię Barańską (Interwencje żywieniowe u otyłych dzieci – aktualne spojrzenie), dr hab.n.med.Kamila Hozyasza, prof. IMID (Ekologia w praktyce pediatrycznej),dr n.reh.Lesława Klubę (Ruch - przepis na odchudzanie), mgr Dorotę Świątkowską (Dieta dziecka otyłego w praktyce), dr n. hum. Izabelę Tabak (Znaczenie funkcjonowania rodziny dla zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży z otyłością), dr n.biol.A.Zielińską (Badania antropologiczne w profilaktyce i terapii otyłości).

Patronat Honorowy nad konferencją objęli: Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy. Partnerami konferencji zostali Warszawski Oddział Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, Fundacja BOŚ oraz Stadion Narodowy.

Organizacja konferencji była współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.